Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
5 postów 33 komentarze

Moje komentarze

 • ISIS
  To jest skandal bezprecedensowy. Jakie normy prawa dopuszczają prowadzenie prostej egzekucji przez jedenaście lat, niestosowanie prawa procesowego i zabijanie rodziny, gwałcenie fundamentalnych praw człowieka?
  Ten przypadek, pokazuje że składanie środków odwoławczych mija się z celem, bo prawo nie funkcjonuje. „Niezawiśli” sędziowie w nosie mają ustanowione prawo procesowe i prawo do obrony. Unicestwiają przepisy. Kierują się prawem represji, prawem zwyrodnialców. Zamiast nabrać pokory, przeprosić, to mataczą, konfabulują i chcą jeszcze dobić fałszywkami odwracając kota ogonem. Niczym gestapo.
  Km są ludzie, dla których życie człowieka nic nie znaczy?
  3598 dzień represjonowany
 • jedenaście lat egzekucji niskomplikowanej...
  Dwa miesiące SO Elbląg, Jelenia Góra potrzebuje koniecznie póki co jedenaście lat przewlekać egzekucję. gdzie w tym wszystkim etyka.
  Co na to Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro?
  3598 dzień represjonowany
 • @goodness 16:17:43 Proszę o pomoc
  Do przedmiotowej sprawy mają zastosowanie przepisy kodeksu postępowania cywilnego regulujące kwestię sposobu uzyskiwania informacji o sprawie przez strony postępowania sądowego, w tym dostępu do stron postępowania do akt sprawy. Przepisy wymienionej ustawy wskazują także środki zaskarżenia w celu ochrony interesów poszczególnych stron postępowania.

  Wniosek brzmiał:
  „Jaką zawiłość sprawy musi rozstrzygnąć Sąd, żeby zakończyć postępowanie egzekucyjne I Co 441/16 tak jak uczynił to Sąd Rejonowy w Ostródzie (I Co 2801/12)?”

  Odpowiedź Sądu Rejonowego:
  …wniosek nie może być rozstrzygnięty w trybie przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznej, gdyż ustawa nie znajduje w tym przypadku zastosowania, nie jest bowiem spełniony jej zakres przedmiotowy, żądane informacje nie odnoszą się do sfery faktów, tylko dotyczą sfery stosowania prawa.


  Pytanie:
  Jaki przepis kodeksu postępowania cywilnego (lub innej ustawy) nakazuje Sądowi udzielenie odpowiedzi na postawione pytanie dotyczące sfery stosowania prawa?
  Dowód sabotowania Ministra Ziobro przez powołanego prezesa
 • Roztargnienie
  Prokurator zaje... komputer przez roztargnienie. Policja przez roztargnienie wzięła nie ten komputer co trzeba...
  Niezawisłe gangsterstwo
 • To jest ciekawy przypadek
  Sędziowie się obrazili, że jedenaście lat gnębią człowieka...
  Protest w/s bolszewizmu
 • Pozbawić majątku do czwartego pokolenia
  Za kradzież 50 zł usunęli sędziego z zawodu, to co powinni zrobić z sędziami za kradzież 11 lat życia i zbrodnie z Art. 296. Wyrządzenie szkody w obrocie gospodarczym
  Nakazuję wszcząć śledztwo z urzędu, art. 303. 304 kpk
 • Wyrządzenie szkody w obrocie gospodarczym
  Prokuratorzy to darmozjady
  Utrzymywanie organów ścigania to przestępstwo z art. 296 kk
  Wymiar sprawiedliwości to polskie obozy śmierci
 • @Mariusz G. 21:05:59
  Bolszewicy mówili zawsze, że naród nie ma głosu i prawo to my...
  Wnioski do Sejmu i Senatu o udostępnienie informacji
 • WYROKI TRYBUNAŁU NARODOWEGO
  Kolejnym skazanym będzie Minister Sprawiedliwości, Prokurator Generalny, jeśli nas nie wysłucha, nie wprowadzi realnej, prawdziwej reformy wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania i nie rozliczy skorumpowanych funkcjonariuszy. Przyjdzie czas, że wyroki wejdą w życie.
  http://trybunal-narodowy.pl/wyroki-trybunalu-narodowego/

  PREZES
  Trybunału Narodowego
  z siedzibą w Jeleniej Górze

  Grzegorz Niedźwiecki
  Monetarne Pacta Conventa
 • WYROKI TRYBUNAŁU NARODOWEGO
  Kolejnym skazanym będzie Minister Sprawiedliwości, Prokurator Generalny, jeśli nas nie wysłucha, nie wprowadzi realnej, prawdziwej reformy wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania i nie rozliczy skorumpowanych funkcjonariuszy. Przyjdzie czas, że wyroki wejdą w życie.
  http://trybunal-narodowy.pl/wyroki-trybunalu-narodowego/

  PREZES
  Trybunału Narodowego
  z siedzibą w Jeleniej Górze

  Grzegorz Niedźwiecki
  Obrońcy szamba sądowego
 • Prezes Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze – SSR Agnieszka Kałużna-Rudowicz
  Jak poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości zmian kadrowych dokonano ze względu na "potrzebę poprawy sprawności sądów". Żeby teoria stała się praktyką, żeby zmiany weszły w życie, trzeba odwołać Prezesa Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze Agnieszką Kałużną-Rudowicz, bo skandaliczna, bezzasadna przewlekłość postępowań sądowych, ze szkodą dla interesu prywatnego i publicznego, jest jej umyślną winą. Jak nowi prezesi będą grać tylko na chlebodawcę, a nie realizować zasad sprawiedliwości i etyki, to trzeba będzie odwołać Ministra Sprawiedliwości.
  Życzenia świąteczne
 • Zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi
  https://www.youtube.com/watch?v=WSd1mKfeTqA
  Rozporządzenie
 • Odważ się być mądrym
  http://trybunal-narodowy.pl/odwaz-sie-byc-madrym/
  Zbigniew Ziobro – capo di tutti capi
 • @Casey 17:49:36
  W Polsce patriotyzm nie istnieje, tylko interesy u Rydzyka

  https://wpolityce.pl/m/polityka/366618-co-przewiduje-projekt-pis-w-sprawie-zmiany-ordynacji-do-samorzadow-dwukadencyjnosc-wojtow-zniesienie-jow-ow-sprawdz
  Strategia Kalkstein-Kornhauser
 • Ciekawe jakie moralności wstawią
  https://oko.press/wielka-czystka-sadach-slasku-zaglebiu-odwolani-prezesi-wiceprezesi-przerwane-kadencje/
  Strategia Kalkstein-Kornhauser
 • Dowody w procesie cywilnym
  Zasady postępowania sądowego służą obiektywnemu ustaleniu prawdy zarówno w procesach cywilnych, jak i karnych. Sądy muszą chronić obywateli m.in. przed samowolą władz czy niesłusznymi oskarżeniami ze strony innych obywateli lub aparatu państwowego. Obywatel może domagać się ochrony swych praw lub naprawienia wyrządzonej mu krzywdy. Jeżeli któraś ze stron nie wywiąże się z zawartej umowy (np: dłużnik nie odda pożyczki, jakaś firma źle wyremontuje mieszkanie), powstaje spór między stronami. Może on być rozstrzygnięty albo w ten sposób, że obie strony dojdą do porozumienia, albo właśnie przez sąd cywilny.

  Jedną z naczelnych zasad postępowania cywilnego jest zasada prawdy obiektywnej, mająca niezwykle istotny wpływ na ukształtowanie całego postępowania oraz dla rozłożenia ciężaru dowodu. Z zasady tej wynika obowiązek sądu wyczerpującego zbadania wszystkich okoliczności faktycznych związanych z określoną sprawą, aby w ten sposób stworzyć jej rzeczywisty obraz i uzyskać podstawę do trafnego zastosowania przepisu prawa. Z zasady prawdy obiektywnej wynika także drugi wniosek, dotyczący rozłożenia ciężaru dowodu w postępowaniu cywilnym; ustalenie stanu faktycznego sprawy jest obowiązkiem sądu. Ponadto ze wspomnianej zasady dla sądu wynika dyrektywa wskazująca na to, w jakim duchu należy interpretować przepisy prawa obowiązującego. Realizację zasady prawdy obiektywnej zapewnia cały system gwarancji prewencyjnych, do których należy zaliczyć przede wszystkim postanowienia przepisów prawa procesowego regulujące postępowanie dowodowe.

  Z zasady prawdy obiektywnej wynika także obowiązek sądu dokładnego ustalenia stanu faktycznego. W pojęciu „ustalenia stanu faktycznego” mieści się ustalenie faktów oraz ich wszechstronne naświetlenie. W literaturze przedmiotu zwraca się często uwagę na konieczność szerokiego rozumienia pojęcia faktu. Przy czym nie chodzi tu tylko o konkretne zdarzenie ograniczone w przestrzeni i czasie, ale o wszelkie elementy stanu faktycznego sprawy dające się ustalić w drodze postępowania dowodowego, a więc wszelkie przejawy wewnętrznego życia ludzkiego, jak zamiar, dobra czy zła wola, świadomość, poczytalność itp. oraz przejawy świata zewnętrznego, które w przeciwieństwie do zdarzeń ujmowane są nie tylko kinetycznie, ale statycznie, np. stan drogi, wygląd budynku, pogoda, ciepłota pomieszczeń itp.

  Realizację zasady prawdy obiektywnej zapewniają przede wszystkim gwarancje zawarte w przepisach regulujących postępowanie dowodowe. W myśl art. 233 § 1 k.p.c. sąd musi dokonać wszechstronnego rozważenia zebranego materiału dowodowego. Sąd jest zatem obowiązany: po pierwsze, podjąć ciąg czynności procesowych mających na celu zebranie całego materiału dowodowego; po drugie, rozpatrzyć cały zgromadzony materiał dowodowy. Przez materiał dowodowy należy rozumieć ogół dowodów, których zebranie jest konieczne do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego sprawy.
  http://www.e-dyplom.com.pl/prace/info.php?id=312&tytul=Dowody_w_procesie_cywilnym
  Kryzys komunikacyjny, kryzys legitymizacyjny
 • analfabeci
  tacy analfabeci, którzy nie umieją czytać za zrozumieniem uchwały Sądu Najwyższego, wypaczają ją i stosują dualizm, absurdalne prawo, powinni być odsunięci od czynności służbowych i poddani komisji weryfikacyjnej.
  Skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem orzeczenia
 • potwierdzam
  To święta prawda
  Stanowisko
 • przestępcy w togach
  Zbrodniarze biorą niebotyczną kasę za odwrotne spełnianie roli. Protokolantka dostaje 1.750 zł pensji po 16 latach pracy, a prokurator, który na niej żeruje bierze 17.500 zł za tuszowanie najpodlejszych przestępstw, bo popełnianych w majestacie prawa.
  Zawiadomienie o przestępstwie
 • Potrzebny jest Erdogan
  Powinien każdy sędzia siedzieć tyle czasu w więzieniu, ile stażu w zorganizowanej grupie przestępczej ma
  Trybunał Narodowy orzeka 19 lipca A.D. 2017 infamię

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031